rower górski

Czym charakteryzuje się rower górski?

Jak sama nazwa wskazuje, rowery górskie stworzone są do jazdy po nierównych, kamienistych i górskich terenach. Ich konstrukcja i podstawowe wyposażenie, jak opony, czy amortyzacja znacznie różnią się od tych, które można spotkać w popularnych rowerach turystycznych, crossowych, czy miejskich. Są od nich dużo bardziej solidne, ciężkie i wytrzymałe.

Zalety rowerów górskich Kross

rower górskiRowery górskie to szczególny rodzaj rowerów sportowych, przeznaczony do jazdy po bardzo nierównych terenach. Ze względu na bardzo duże przeciążenia jego rama musi spełniać bardzo rygorystyczne warunki, dlatego zarówno wersje damskie, jak i męskie mają bardzo delikatny wykrok i właściwie się od siebie nie różnią, jak w przypadku rowerów miejskich, czy trekkingowych. Nie tylko rama roweru górskiego wykonana jest bardzo solidnie – niezwykle istotne są także bardzo dobre amortyzatory, które pomogą przenieść część obciążenia. Cechą charakterystyczną rowerów górskich są bardzo grube i duże opony – mogą mieć one 27,5” lub 29”. Wiele modeli można spotkać zarówno w wersjach z mniejszymi, jak i większymi oponami, jak na przykład Kross level 8.0, w którym można wybrać ramę dostosowaną do jednego lub drugiego rozmiaru opon. Tak szerokie i duże opony są niezwykle istotne w tego rodzaju rowerze

doxycycline online

, gdyż doskonale amortyzują wszelkie nierówności terenu i ułatwiają jazdę po nim.

rower górskiDla kogo zatem powstały rowery MTB? Choć rower górski można wykorzystać do codziennej jazdy po mieście, dużo lepiej w tym celu sprawdzą się rowery miejskie, turystyczne, czy crossowe. Rower MTB jest od nich z reguły droższy, cięższy i wyposażony w profesjonalny i bardzo solidny osprzęt, nie ma zatem powodu do zakupu takiego sprzętu, bez zamiaru wykorzystania jego pełnych możliwości. Model ten przeznaczony jest do jazdy ba bardzo trudnych terenach – górach, lasach i po wyboistych ścieżkach. Bardzo chętnie decydują się na niego osoby planujące lub biorące udział w amatorskich, lub profesjonalnych wyścigach Cross Country, rajdach i podobnych. Jest to doskonały sprzęt dla amatorów jazdy po lesie, a także mieszkańców wiosek, w których trudno o utwardzaną nawierzchnię do jazdy.

Rowery górskie to bardzo solidny i trwały sprzęt. Doskonale sprawdza się w naprawdę trudnych warunkach terenowych. Rowery te wyposażone są w charakterystyczne, szerokie opony i bardzo dobry osprzęt wysokiej jakości. Świetnie sprawdzają się w rękach amatorów, a także profesjonalistów biorących udział w różnego rodzaju rajdach, wyścigach, czy do rekreacyjnej jazdy po lasach i wzgórzach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.