Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseosr/domains/triosemplice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Czym charakteryzuje się rower górski? - www.triosemplice.pl
rower górski

Czym charakteryzuje się rower górski?

Jak sama nazwa wskazuje, rowery górskie stworzone są do jazdy po nierównych, kamienistych i górskich terenach. Ich konstrukcja i podstawowe wyposażenie, jak opony, czy amortyzacja znacznie różnią się od tych, które można spotkać w popularnych rowerach turystycznych, crossowych, czy miejskich. Są od nich dużo bardziej solidne, ciężkie i wytrzymałe.

Zalety rowerów górskich Kross

rower górskiRowery górskie to szczególny rodzaj rowerów sportowych

, przeznaczony do jazdy po bardzo nierównych terenach. Ze względu na bardzo duże przeciążenia jego rama musi spełniać bardzo rygorystyczne warunki, dlatego zarówno wersje damskie, jak i męskie mają bardzo delikatny wykrok i właściwie się od siebie nie różnią, jak w przypadku rowerów miejskich, czy trekkingowych. Nie tylko rama roweru górskiego wykonana jest bardzo solidnie – niezwykle istotne są także bardzo dobre amortyzatory, które pomogą przenieść część obciążenia. Cechą charakterystyczną rowerów górskich są bardzo grube i duże opony – mogą mieć one 27,5” lub 29”. Wiele modeli można spotkać zarówno w wersjach z mniejszymi, jak i większymi oponami, jak na przykład Kross level 8.0, w którym można wybrać ramę dostosowaną do jednego lub drugiego rozmiaru opon. Tak szerokie i duże opony są niezwykle istotne w tego rodzaju rowerze

doxycycline online

, gdyż doskonale amortyzują wszelkie nierówności terenu i ułatwiają jazdę po nim.

rower górskiDla kogo zatem powstały rowery MTB? Choć rower górski można wykorzystać do codziennej jazdy po mieście, dużo lepiej w tym celu sprawdzą się rowery miejskie, turystyczne, czy crossowe. Rower MTB jest od nich z reguły droższy, cięższy i wyposażony w profesjonalny i bardzo solidny osprzęt, nie ma zatem powodu do zakupu takiego sprzętu, bez zamiaru wykorzystania jego pełnych możliwości. Model ten przeznaczony jest do jazdy ba bardzo trudnych terenach – górach, lasach i po wyboistych ścieżkach. Bardzo chętnie decydują się na niego osoby planujące lub biorące udział w amatorskich, lub profesjonalnych wyścigach Cross Country, rajdach i podobnych. Jest to doskonały sprzęt dla amatorów jazdy po lesie, a także mieszkańców wiosek, w których trudno o utwardzaną nawierzchnię do jazdy.

Rowery górskie to bardzo solidny i trwały sprzęt. Doskonale sprawdza się w naprawdę trudnych warunkach terenowych. Rowery te wyposażone są w charakterystyczne, szerokie opony i bardzo dobry osprzęt wysokiej jakości. Świetnie sprawdzają się w rękach amatorów, a także profesjonalistów biorących udział w różnego rodzaju rajdach, wyścigach, czy do rekreacyjnej jazdy po lasach i wzgórzach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.