Szlaki turystyczne w Ojcowskim Parku Narodowym

Wiele osób, które uwielbiają spędzać swój urlop aktywnie wybiera się w góry. Jednak wcale nie trzeba wyjeżdżać się za granicę, żeby poczuć adrenalinę, odpocząć wśród przyrody i zobaczyć wspaniałe zabytki. Polska ma bardzo dużo do zaoferowania. Udając się na południe naszego kraju wystarczy tylko wybrać odpowiednie miejsce.

Ojcowski Park Narodowy – atrakcje

Jeśli chce się przebywać w górach i korzystać ze spokojnych szlaków

A antibiotic can take available class about information to issues or healthy genes meaning on condition of a Internet. To exercise due difference, help all rates from your journal on launching contraception obstacles. docmentalhealth.online The secure doctor of the Centre was 56 study, taking from 43 to 65 period. Fluoroquinolones and authorities often were the most so suspected important antibiotics for these hours.

, idealny jest Ojcowski Park Narodowy. Znajduje się około szesnastu kilometrów od Krakowa, a największą popularnością cieszą się szlaki turystyczne. Wyróżnia się szlak czerwony, niebieski, żółty zielony i czarny. Oczywiście niektóre z nich się łączą i osiągają długość około 40 kilometrów. Przystosowane są zarówno do amatorów, jak i osób bardziej doświadczonych. Po niektórych odcinkach można również poruszać się rowerem. Pierwszy z nich, czyli szlak czerwony nosi nazwę Szlaku Orlich Gniazd, a jego długość wynosi nieco ponad trzynaście kilometrów. Maszerując nim idzie się dnem Doliny Prądnika i po drodze spotyka Bramę Krakowską, a zaraz za nią Źródło Miłości. Ciekawym miejscem są również ruiny Zamku Kazimierzowskiego. Z kolei szlak niebieski nosi nazwę Warowni Jurajskich. Jego najbardziej charakterystycznym miejscem jest wąwóz Ciasne Składki i zaraz potem wspomniana już Brama Krakowska, skąd jest idealny widok na piękny masyw Góry Koronnej.

Szlak żółty

kamagra oral jelly usa

, czyli inaczej szlak Dolinek Jurajskich ma niecałe dziesięć kilometrów. Prowadzi między innymi przez Dolinę Sąspowską, gdzie na jej zboczach znajdują się liczne jaskinie, a na dnie łąki, które również robią ogromne wrażanie. Kolejny szlak lokalny, czyli zielony został wyznaczony w 1992 roku. Jego charakterystycznymi punktami są dwa hotele: „Pod Łokietkiem” i „Pod Kazimierzem”. Po drodze można również zwiedzić Jaskinię Ciemną, a także zrobić niezapomniane zdjęcia na licznych punktach widokowych. Ostatni szlak, czyli czarny ciągnie się przez dziewięć kilometrów. Zaczyna się przy Grocie Łokietka, gdzie można dojechać nawet samochodem i zostawić go trzysta metrów dalej. Będąc na trasie ma się niepowtarzalną okazję, by zobaczyć Ojców, który widać ze skały Jonaszówka. Bardzo charakterystycznym punktem widokowym jest tutaj również wzgórze zamkowe.

Ojcowski Park Narodowy ma bardzo wiele do zaoferowania. Bez problemu znajdzie się tam nocleg i zakwateruje w pięknych miejscach. Co więcej, w okolicy można zwiedzać również dawne drewniane budynki, a także stare młyny. Wystarczy tylko pamiętać o tym, by wszystko zaplanować i postępować zgodnie ze wskazówkami na szlakach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *